ხუთი მიზეზი, რატომ უნდა ვეწვიოთ CSTB. Telecom & Media 2021 -ს.
გამოფენა-ფორუმი CSTB. Telecom & Media უკვე 20 წელზე მეტია არის ადგილი, სადაც ხდება კომუნიკაცია პროფესიონალებს შორის ტელეკომსა და მედიაინდუსტრიაში. 2021-მა წელმა რამოდენიმე ცვლილება მოიტანა: ღონისძიება პირველად გაიმართება ზაფხულში და ოთხი დღე გაგრძელდება, 15-დან 18 ივნისამდე.
რატომ უნდა ვეწვიოთ CSTB. Telecom & Media -ს წელს?
1. ღონისძიებაზე მისვლა არის საუკეთესო გზა მოიპოვო ახალი კონტაქტები. იმისთვის, რომ გაცნობის პროცესი უფრო პროდუქტიული გავხადოთ, გამოფენა-ფორუმის ორგანიზატორებმა მოამზადეს მობილური აპლიკაცია, რომელიც შეიცავს ექსპონენტების შესახებ დაწვრილებით ინფორმაციას, გამოფენებსა და ღონისძიებების მოხერხებულ ნავიგაციას, ასევე ნებისმიერ ექპონენტთან, სპიკერთან და სტუმართან საქმიანი შეხვედრების დანიშვნის სისტემას.
2. ყოველწლიურად ორგანიზატორები აწყობენ მასშტაბურ საქმიან პროგრამას. წელს ის წარმოადგენს ორ თემატურ ნაკადს: CSTB. PRO კონტენტი და CSTB.PRO ტექნოლოგიები. ბიზნეს ნაწილის სპიკერები არიან მედიაჰოლდინგების და ტელეკომპანიების მმართველები, რუსული აუდიოვიზუალური კონტენტის შემქმნელები, მულტისერვისული ქსელების ოპერატორები, პროფილური უწყებებისა და სამინისტროების წარმომადგენლები.
წელს საქმიანი პროგრამის ფარგლებში გაიმართება შემდეგი ღონისძიებები:
- მაღალი ტექნოლოგიების კვირეულის სესია "მედიადარგის ციფრული ტრანსფორმაცია. შუალედური შედეგები".
⁃ სესია "OTT და ვიდეოსერვისები"
⁃ სესია "უმაღლესი ხარისხის ფორმატები 5G ეპოქაში".
⁃ მრგვალი მაგიდა "მულტისერვისული ქსელების ბაზრის განვითარების პერსპექტივები"
⁃ პანელირი დისკუსია "ფასიანი ტელევიზიის ბაზარი. 20/21 სეზონის ტრენდები".
⁃ სესია "კონტენტის გადაღება, მართვა და მიწოდება.
⁃ სესია "ხელოვნური ინტელექტი. მექანიკური სწავლება და უკუკავშირის სისტემები მეციაში" და სხვა.
3. სტუმრებს შეეძლებათ ურთიერთობა წამყვან ტელეკომ და მედია ინდუსტრიის წარმომადგენლებთან, საკმარისია ეწვიოთ გამოფენას და მიხვიდეთ თქვენთვის საინტერესო ექპონენტთან. უფრო ეფექტური კომუნიკაციისთვის შეგიძლიათ გამოიყენოთ გამოფენა-ფორუმის აპლიკაცია და დანიშნოთ შეხვედრის დრო წინასწარ. ექსპონენტები სიამოვნებით გაგეცნობიან და გაგაცნობენ უახლეს ნამუშევრებს.
4. პირველად გამოფენა-ფორუმის ფარგლებში გაიმართება ცალკე დღე უფასო მასტეკლასების და უორქშოპების კრეატორებისთვის: ბლოგერებისთვის, ვიდეოგრაფებისთვის, რეჟისორებისთვის, სცენარისტებისთვის, პროდუსორებისთვის და ვიდეოგადაღების მოყვარულებისთვის. მასტერკლასების პროცესში, რომლებიც გაიმართება მოსკოვის კინოს სკოლის პარტნიორობით, სახელოვანი რეჟისორები, სცენარისტები და პროდუსერები სტუმრებს გააცნობენ აუდიოვიზუალური კონტენტის შექმნის ძირითად პრინციპებსა და თავისებურებებს. ხოლო ტექნოლოგიურ უორქშოპებზე ხმის რეჟისორები, ოპერატორები, მონტაჟორები და აღჭურვილობის მწარმოებელი კომპანიების წამყვანი მწარმოებლები მოგიყვებიან პროფესიონალური ვიდეო და აუდიო აღჭურვილობის სიახლეებზე, მათ შესაძლებლობებსა და თავისებურებებზე.
5. "ექსპოცენტრ"-ში მისვლა 15-დან 18 ივნისამდე შეგიძლიათ არა მარტო CSTB. TELECOM & Media -ს სტუმრობისთვის. წელს რუსეთის მაღალი ტექნოლოგიების კვირეულის ფარგლებში ასევე გაიმართება გამოფენები "Связь» და "Навитех» - ასე რომ სტუმრებს ელოდება საერთო რუსეთისა და დსთ-ს ქვეყნების IT და მედია ინდუსტრიის საკომუნიკაციო პლატფორმა.
მედია-ფორუმი გაიმართება მედია-საკომუნიკაციო კავშირის გენერალური მხარდაჭერით. სტრატეგიული პარტნიორი იქნება კომპანია "ტრიკოლორი", გამოფენის და ფორუმის მთავარი პარტნიორი: გაზპრომ მედია ჰოლდინგი, სესიის პარტნიორი - კომპანია "მედიალოგისტიკა", ხოლო ოფიციალური საინფორმაციო პარტნიორი: ინტერნეტ-პორტალი "კაბელშიკი".
დაწვრილების პროგრამის, რეგისტრაციის და გამოფენა-ფორუმის მონაწილეების შესახენ იხილეთ საიტზე: www.cstb.ru

Пять причин посетить CSTB. Telecom & Media 2021
Выставка-форум CSTB. Telecom & Media уже более 20 лет является площадкой для ежегодных коммуникаций между профессионалами телеком и медиаиндустрии. 2021 год принес сразу несколько изменений: мероприятие впервые состоится летом и продлится четыре дня, с 15 по 18 июня; и пройдет оно в Экспоцентре в рамках Российской Недели Высоких Технологий.
Итак, почему CSTB. Telecom & Media обязательно надо посетить в этом году?
1. Посещение выставки - самый лучший способ завести новые контакты. Чтобы сделать процесс знакомства более продуктивным, организаторы выставки-форума подготовили мобильное приложение, которое включает в себя подробную информацию об экспонентах, удобную навигацию по расписанию выставок и мероприятий, а также систему для назначения деловых встреч с любым экспонентом, спикером или посетителем, который интересен посетителю.
2. Ежегодно организаторы готовят масштабную деловую программу. В этом году она состоит из 2-х тематических потоков: CSTB.PRO. КОНТЕНТ и CSTB.PRO.ТЕХНОЛОГИИ. Спикерами деловой части выступят руководители медиахолдингов и телекомпаний, создатели российского аудиовизуального контента, операторы мультисервисных сетей, представители профильных министерств и ведомств. В этом году в рамках деловой программы пройдут следующие мероприятия:
- Пленарная сессия Российской Недели Высоких Технологий "Цифровая трансформация медиаотрасли. Промежуточные итоги"
- Сессия "ОТТ и видеосервисы"
- Сессия "Форматы сверхвысокой четкости в эпоху 5G"
- Круглый стол "Перспективы развития рынка операторов мультисервисных сетей"
- Панельная дискуссия "Рынок платного ТВ. Тренды сезона 20/21"
- Сессия "Российский оригинальный контент для онлайн-видеосервисов"
- Сессия "Съемка, управление и доставка контента"
- Сессия "Искусственный интеллект. Машинное обучение и системы обратной связи в медиа" и другие
3. Посетители смогут пообщаться с представителями ведущих компаний телеком и медиаиндустрии, достаточно просто посетить выставку и подойти к интересующему экспоненту. Для более эффективной коммуникации можно использовать приложение выставки-форума и назначить время для встречи заранее. В свою очередь, экспоненты с удовольствием расскажут о себе и продемонстрируют новейшие наработки.
4. Впервые в рамках выставки-форума пройдет отдельный день бесплатных мастер-классов и воркшопов для креаторов: блогеров, видеографов, режиссеров, сценаристов, продюсеров и любителей видеосъемки. В ходе мастер-классов, проводящихся в партнерстве с Московской Школой Кино, именитые режиссеры, сценаристы и продюсеры погрузят посетителей в сферу кинопроизводства и познакомят с тонкостями создания аудиовизуального контента. А на технологических воркшопах звукорежиссеры, операторы, монтажеры и представители компаний-производителей оборудования расскажут о новинках профессионального видео и аудио оборудования, их возможностях и особенностях.
5. Посетить ЦВК «Экспоцентр» с 15 по 18 июня стоит не только ради CSTB. TELECOM & MEDIA. В этом году в рамках Российской Недели Высоких Технологий также пройдут выставки «Связь» и «Навитех» - а потому посетителей ждет единая коммуникационная платформа IT и медиа индустрии России и стран СНГ.
Выставка-форум пройдет при генеральной поддержке Медиа-Коммуникационного Союза. В роли стратегического партнера выступит компания Триколор, главный партнер выставки и форума: Газпром Медиа Холдинг, партнер сессии - компания «Медиалогистика», а официальный информационный партнер: интернет-портал Кабельщик.