პატივცემულო კოლეგებო,
მოხარული ვართ, შეგატყობინოთ, რომ 28-29 სექტემბერს ერევანში შედგება დარგის უმნიშვნელოვანესი ღონისძიება - კონფერენცია „კავკასიის საკაბელო ტელევიზიის დღეები 2017". კონფერენციის მონაწილეები არიან საკვანძო რეგიონალური წარმომადგენლები, რომლებიც ქმნიან და ავითარებენ საკაბელო ტელევიზიას როგორც შინაარსის, ისე ტექნიკური და ნორმატიული ასპექტების თვალსაზრისით.
კონფერენციის ორგანიზატორებმა - სომხეთის საკაბელო ტელემაუწყებლების ასოციაციამ, რუსეთის საკაბელო ტელევიზიის ასოციაციამ, საქართველოს საკაბელო ტელევიზიის კავშირმა - რეგიონის საკვანძო ქვეყნებიდან გავლენიანი მონაწილეები მოიწვიეს სექტორის ამოცანებისა და შესაძლებლობების განხილვისთვის, გამოცდილების გაზიარებისთვის.
კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად მოწვეულია საკაბელო და თანამგზავრული ტელევიზიის ყველა რეგიონული ოპერატორი, კონტენტ-პროვაიდერი, სომხეთის, რუსეთის, საქართველოს და სხვა ქვეყნების პროფესიული საზოგადოებების წამყვანი სპეციალისტები და ექსპერტები.
ღონისძიების ფარგლებში განხილული იქნება ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიცაა დარგის განვითარების სტრატეგია, კანონმდებლობის პრობლემები ბიზნესის დასაცავად, სახელმწიფო რეგულირების საზოგადოების ინტერესებთან შესაბამისობის საკითხები, ხარისხიანი, კერძოდ სამამულო წარმოების კონტენტის წინ წაწევის საკითხები. განსაკუთრებული ყურადღება ფასიანი ტელევიზიის აბონენტების რიცხვის ზრდის საკითხებს, და ბაზრის მონაწილეების შემოსავლების ზრდას დაეთმობა. პრეზენტაციები და მოხსენებები მიეძღვნება ტელევიზიის რეგიონულ ბაზარს, ახალი მომსახურების დანერგვას, თანამედროვე ტელევიზიის ყველა შესაძლო სერვისების ჩათვლით.
კონფერენციის ფარგლებში დაგეგმილია „კონტენტ-შოუ". მის მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ წარუდგინონ საკუთარი პროდუქტები რეგიონულ ოპერატორებს, გაეცნონ ჩვენ რეგიონში დისტრიბუციის პირობებსა და პერსპექტივას.
გიწვევთ, კონფერენციაში „კავკასიის საკაბელო ტელევიზიის დღეები 2017" მონაწილეობის მისაღებად და კავკასიაში დარგის ძირითადი ფორუმის მხარდასაჭერად.
ვრცელი ინფორმაცია პროგრამის, ძირითადი გამოსვლების, საკვანძო მონაწილეების და სპონსორული შესაძლებლობების შესახებ იხილეთ საიტზე www.catvdays.com.

Дорогие коллеги, Приглашаем Вас на конференцию «Дни кабельного телевидения Кавказа 2017», 28-29 сентября, Ереван
Дорогие коллеги,
Рады сообщить Вам, что 28-29 сентября в Ереване состоится важнейшее мероприятие отрасли - конференция «Дни кабельного телевидения Кавказа 2017». Участники конференции - ключевые региональные представители, создающие и развивающие кабельное телевидение как с точки зрения содержания, так и технических и нормативных аспектов.
Организаторы конференции - Ассоциация кабельных телевещателей Армении, Ассоциация кабельного телевидения России, Союз кабельного телевидения Грузии - привлекли влиятельных участников из ключевых стран региона для всестороннего обсуждения задач и возможностей сектора, обмена опытом.
Для участия в конференции приглашены все региональные операторы кабельного и спутникового телевидения, контент-провайдеры, ведущие специалисты и эксперты профессионального сообщества Армении, России, Грузии и других стран.
В рамках мероприятия будут обсуждены такие важные темы, как стратегия развития отрасли, проблемы законодательства для защиты бизнеса, вопросы соответствия госрегулирования интересам сообщества, вопросы продвижения качественного контента, в частности отечественного производства. Особое внимание будет уделено вопросам роста числа абонентов платного телевидения, и увеличению доходов участников рынка. Презентации и доклады будут посвящены региональному рынку телевидения, внедрению новых услуг, включая всевозможные сервисы современного телевидения.
В рамках конференции запланировано «Контент-шоу». Его участники будут иметь возможность представить свои продукты региональным операторам, познакомятся с условиями и перспективой дистрибуции в нашем регионе.
Приглашаем Вас принять участие в конференции «Дни кабельного телевидения Кавказа 2017» и поддержать основной форум отрасли на Кавказе.
Подробная информация о программе, основных выступлениях, ключевых участниках и спонсорских возможностях на сайте www.catvdays. com.