პატივცემულო კოლეგებო,
მოხარული ვართ, შეგატყობინოთ, რომ 28-29 სექტემბერს ერევანში შედგება დარგის უმნიშვნელოვანესი ღონისძიება - კონფერენცია „კავკასიის საკაბელო ტელევიზიის დღეები 2017". კონფერენციის მონაწილეები არიან საკვანძო რეგიონალური წარმომადგენლები, რომლებიც ქმნიან და ავითარებენ საკაბელო ტელევიზიას როგორც შინაარსის, ისე ტექნიკური და ნორმატიული ასპექტების თვალსაზრისით.
კონფერენციის ორგანიზატორებმა - სომხეთის საკაბელო ტელემაუწყებლების ასოციაციამ, რუსეთის საკაბელო ტელევიზიის ასოციაციამ, საქართველოს საკაბელო ტელევიზიის კავშირმა - რეგიონის საკვანძო ქვეყნებიდან გავლენიანი მონაწილეები მოიწვიეს სექტორის ამოცანებისა და შესაძლებლობების განხილვისთვის, გამოცდილების გაზიარებისთვის.
კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად მოწვეულია საკაბელო და თანამგზავრული ტელევიზიის ყველა რეგიონული ოპერატორი, კონტენტ-პროვაიდერი, სომხეთის, რუსეთის, საქართველოს და სხვა ქვეყნების პროფესიული საზოგადოებების წამყვანი სპეციალისტები და ექსპერტები.
ღონისძიების ფარგლებში განხილული იქნება ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიცაა დარგის განვითარების სტრატეგია, კანონმდებლობის პრობლემები ბიზნესის დასაცავად, სახელმწიფო რეგულირების საზოგადოების ინტერესებთან შესაბამისობის საკითხები, ხარისხიანი, კერძოდ სამამულო წარმოების კონტენტის წინ წაწევის საკითხები. განსაკუთრებული ყურადღება ფასიანი ტელევიზიის აბონენტების რიცხვის ზრდის საკითხებს, და ბაზრის მონაწილეების შემოსავლების ზრდას დაეთმობა. პრეზენტაციები და მოხსენებები მიეძღვნება ტელევიზიის რეგიონულ ბაზარს, ახალი მომსახურების დანერგვას, თანამედროვე ტელევიზიის ყველა შესაძლო სერვისების ჩათვლით.
კონფერენციის ფარგლებში დაგეგმილია „კონტენტ-შოუ". მის მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ წარუდგინონ საკუთარი პროდუქტები რეგიონულ ოპერატორებს, გაეცნონ ჩვენ რეგიონში დისტრიბუციის პირობებსა და პერსპექტივას.
გიწვევთ, კონფერენციაში „კავკასიის საკაბელო ტელევიზიის დღეები 2017" მონაწილეობის მისაღებად და კავკასიაში დარგის ძირითადი ფორუმის მხარდასაჭერად.
ვრცელი ინფორმაცია პროგრამის, ძირითადი გამოსვლების, საკვანძო მონაწილეების და სპონსორული შესაძლებლობების შესახებ იხილეთ საიტზე www.catvdays.com.

We are glad to inform you that on September 28-29 a significant event in the field of cable televisions - Conference "Days of Caucasian Cable Televisions 2017" will take place in Yerevan.
Key regional field representatives, who create and develop the cable television in respect of content, technical and normative aspects, will take part in the conference.
The organizers of the conference - Association of Armenian Cable TV-Broadcasters, Association of the Russian Cable Televisions, Georgian Cable Televisions Union - invited the influential participants from the leading countries of the region to discuss the goals and capacities of the sector and to exchange the experience.
All regional operators of cable and satellite televisions, content-providers, leading specialists and experts from Armenia, Russia, Georgia and other countries of the region are invited to participate in the conference.
Strategy of the field development, legislative gaps to protect the business, issues of compliance of the public interests with the state regulations, issues to prioritize the national content will be discussed during the conference. Issues related with the increased number of subscribers of the paid televisions and income of the market players will be discussed during the conference. Presentations and speeches will be made about the regional market of the television, introduction of new services, including all possible services of the modern television.
A content-show is on the agenda of the conference. The participants will have possibility to present their products to regional operators, to get information about the conditions and perspectives of distribution in the region.
We kindly invite you to participate in the Conference "Days of the Caucasian Cable Televisions 2017" and to support the main forum of the field in the Caucasus.
For more information about the program, main speakers, key participants and sponsors you can visit the website www.catvdays.com