Telco Trends 2017: ტელეკომუნიკაციის ექსპერტები დსთ-ს ქვეყნებიდან და ევროკავშირიდან შეხვდებიან ერთმანეთს იურმალაში
საერთაშორისო სატელეკომუნიკაციო კონფერენცია და გამოფენა TELCO TRENDS 2017 ამ სფეროში ბალტიისპირეთის ქვეყნებში დაგეგმილი ყველაზე დიდი ღონისძიებაა, რომელიც გაიმართება 2017 წლის 14-18 აგვისტოს საკურორტო ქალაქ იურმალაში. ეს არის აღმოსავლეთ ევროპაში ფასიანი ტელევიზიის სფეროს ერთ-ერთი ყველაზე მნიშნველოვანი ღონისძიება. 37 ქვეყნის დაახლოებით 400 ექსპერტი შეხვდება ერთმანეთს ბალტიის ზღვის სანაპიროზე, რათა გაუზიარონ ერთმანეთს საკუთარი გამოცდილებები. გიწვევთ მონაწილეობა მიიღოთ ამ მნიშვნელოვან ღონისძიებაში. დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ ვებგვერდს: www.telcotrends.eu
ფორუმის ძირითადი თემებია:
- ევროკავშირის ერთიანი ციფრული ბაზარი
- სამაუწყებლო ორგანიზაციების ფორუმი. ადგილობრივი კონტენტის შექმნის გამოწვევები და გლობალური ბაზრის კომპლექსურობა;
- ტელე და OTT სერვისების საერთაშორისო ბაზრის დინამიკის ანალიზი;
- თანამედროვვე გადახდის ტექნოლოგიების განვითარება;
- ტექნიკური სატელევიზიო და მულტიმედია მიდგომები/რჩევები მსოფლიოს წამყვანი პროდიუსერებისგან;
- საკუთრების უფლების დაცვა. მეკობრეობასთან ბრძოლის ეფექტური ინსტრუმენტები და მეთოდები;
- ახალი ტექნოლოგიური პროდუქტების გამოფენა და კონტენტის გამოფენა-ბაზრობა.
მისი შვიდწლიანი არსებობის მანძილზე, TELCO TRENDS კონფერენციამ მოიპოვა ევროპაში ინდუსტრიის თემაზე გამართული ღონისძიებებიდან ერთ-ერთი ყველაზე საუკეთესო ფორუმის რეპუტაცია რომელიც ერთმანეთთან აახლოებს დასავლეთს და აღმოსავლეთს, აერთიანებს ევროკავშირის და დსთ-ს ქვეყნებიდან მეწარმეებს. ამდენად, გასაოცარი არაა რომ ღონისძიებას მხარს უჭერს ისეთი გავლენიანი ინდუსტრიული კომპანიები როგორიცაა ComNews, Cableman და MediaSat; მათ გარდა SES და First Channel: World Wide Web მისი გენერალური პარტნიორები არიან.
ტელეკომუნიკაციას არ გააჩნია საზღვრები და გლობალური ICT ბაზრის მონაწილეებს ბევრი საკითხი აქვთ ერთად განსახილველი. ევროკავშირის სატელეკომუნიკაციო პოლიტიკის შემუშავებაში მონაწილე გავლენიანი პირები ინფორმაციას მიაწვდიან მონაწილეებს პროგრამის ციფრული ევროპა განხორციელების შესახებ და ასევე გააცნობენ ახალ რეგულაციებს. ბალტიის ქვეყნების, პოლონეთის, საფრანგეთის, გერმანიის და ჩეხეთის რესპუბლიკის ინდუსტრიის ასოციაციების წარმომადგენლები ისაუბრებენ რა გავლენა მოახდინა ბაზარზე ცვლილებებმა მათს ბიზნესზე.
დიმიტრი კოლესოვი, J’son & Partners Consulting-ის ტელე და კონტენტის განყოფილების დირექტორი გააკეთებს ფასიანი ტელეოპერატორების საქმიანობის ეფექტურობის ანალიზს ARPU-ს ზრდასთან მიმართებაში. ვიქტორ დოსტოვი, Electronic Money- ის ასოციაციის პრეზიდენტი ისაუბრებს გადახდის ტექნოლოგიებზე და პროდუქტიულობაზე, რომლებიც ძალიან მნიშვნელოვანია სატელეკომუნიკაციო კომპანიებისთვის.
TELCO TRENDS-ზე ყურადღება გამახვილდება ასევე წლის უმნიშვნელოვანეს თემაზე, რომელიც კანში MIPTV-ის მთავარი თემაც გახდა: მსოფლიოში ცნობილი ექსპერტები უპასუხებენ კითხვას „ტელევიზიისთვის რას ნიშნავს ვირტუალური და დამატებითი რეალობა?“ და რისთვის უნდა იყონ მზად ტელე-არხები და კონტენტის პროდიუსერები.
ტექნიკური და ტექნოლოგიური სიახლეების გამოფენა, ისევე როგორც კონტენტის ბაზრობა CONTENT MARKETPLACE გაიმართება კონფერენციის დროს.
ფასიანი ტელევიზიის ტექნიკურ მრჩეველთა მსოფლიო ლიდერები წარმოგვიდგენენ თავიანთ ნოუ-ჰაუს. ტელეარხებისთვის და ვიდეოთეკებისთვის, წარმოდგენილი იქნება ყველაზე ყურებადი ფილმები, სერიალები და მულტფილმები. ფასიანი ტელე-ოპერატორები მიიღებენ ინფორმაციას არხებისა და ვიდეო სერიების საუკეთესო არჩევანის შესახებ.
ინტენსიური სამუშაო დღის შემდეგ სტუმრები გადაინაცვლებენ ღონისძიებებით დატვირთული საღამოს პროგრამით გასართობად: რიგის და იურმალას საუკეთესო რესტორნებში და კოქტეილის წვეულებაზე ულამაზეს სანაპიროზე, რომლის მასპინძელიც გენერალური სპონსორი SES იქნება.
Wild TV სპონსორობის დახმარებით, 17 აგვისტს, ფორუმის ბოლო დღეს, Telco Trends-ის სტუმრები გაემგზავრებიან სილაკას რეკრეაციულ ცენტრში, სადაც ისიამოვნებენ ზუთხზე და კალმახზე თევზაობით, მიირთემევენ გემრიელ კალმახს და გრილზე შემწვარ ზუთხს; გაერთობიან სხვადასხვა გასართობებით, რაც ამ საღამოს მათთვის დაუვიწყარს გახდის.
ადგილმდებარეობა: სემარაჰის სასტუმრო ლიელუპე
Telco Trends-ის სამუშაო ენებია: რუსული, ინგლისური. უზრუნველყოფილი იქნება სინქრონული თარგმანი
მონაწილეობის გადასახადი:
მხოლოდ სამუშაო სესიებზე: 100 ევრო
ყველა ღონისძიებაზე დასწრება: 200 ევრო
დეტალური ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ და ასევე ფორუმზე რეგისტრაცია გაიაროთ TELCO TRENDS -ის ვებგვერდზე: www.telcotrends.eu
თვალი ადევნეთ ჩვენს ოფიციალურ ფეისბუკ და ტვიტერის გვერდს რომ მიიღოთ უახლესი ინფორმაციები TELCO TRENDs-ის შესახებ

International Telecommunications Conference Telco Trends 2017, in
International Telecommunications Conference and Exhibition TELCO TRENDS 2017, the largest of its kind in the Baltic States, is going to be held from
14 to 18 August 2017 in the resort city Jūrmala. This is one of the most significant events in the field of Pay TV in the Eastern Europe. About 400 experts from 37 countries are going to meet at the coast of the Baltic Sea to exchange their experiences. We invite you to take part in this important event. Find out more: www.telcotrends.eu
Key topics of the forum:
- Single digital market of the European Union;
- Broadcast organisations’ forum. Challenges in production of local content and complexity of global market launch;
- Analysis of dynamics in the international market of TV and OTT services;
- Development of modern payment technologies;
- Technical television and multimedia solutions from the world's leading producers;
- Property rights protection. Effective tools and methods to fight piracy;
- A new technical product exhibition and Content Marketplace.
During its seven years of existence, the Telco Trends conference has earned a reputation as one of the best European industry-based forums that serves as a bridge between the West and the East, uniting entrepreneurs from the European Union and the CIS countries. Thus, it comes as no surprise that the event has been supported by such authoritative industry media as ComNews, Cableman, and MediaSat; in addition, SES and First Channel: World Wide Web have become its general partners.
There are no borders for telecommunications, and participants of the global ICT market have many issues to discuss. Influential officials participating in establishing EU telecommunication policy will inform about the implementation of the programme Digital Europe and new regulatory acts. Representatives of industry associations from the Baltic States, Poland, France, Germany, and the Czech Republic will tell how market changes influence their business.
Dmitri Kolesov, director of TV and content department at J'son & Partners Consulting, will analyse the efficiency of Pay TV operators’ activities in terms of ARPU increase. Viktor Dostov, president of the association Electronic Money, will tell about new payment technologies and lifehacks that are useful for telecommunication companies.
Telco Trends also focuses on the hottest topic of the year which was also a hit at MIPTV in Cannes: globally renowned experts will answer the question “what does virtual and added reality mean for television?” and what TV channels and content producers should be ready for.
The exhibition of technical and technological novelties, as well as the content fair CONTENT MARKETPLACE are going to be held during the conference.
The global leaders in providing technical solutions for Pay TV will demonstrate their know-how. For TV channels and video libraries, top-notch films, series and cartoons are going to be presented. Pay TV operators will learn about the best offers in regard to channels and video services.
After an intense work day guests are welcome to enjoy an eventful evening programme: relaxation in the best Riga and Jūrmala restaurants and a cocktail party on the picturesque beach held by the general sponsor SES.
Thanks to the sponsorship of Wild TV, on August 17, the last day of the forum, Telco Trends guests are going to the Sillakas recreation centre, where they will enjoy exciting sturgeon and trout fishing, fresh lightly salted trout that had been swimming in the pond mere moments ago, grilled sturgeon, games, a bath and other delights which are pleasant to remember on dull winter evenings.