საქართველოს პარლამეტი განიხილავს „საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირის" საკანონმდებლო წინადადებას „მაუწყებლობის შესახებ კანონში" ცვლილებების შეტანის თაობაზე.
„საქართველოს პარლამენტის რეგლამენტის 150-ე მუხლის მე-4 და მე-5 პუნქტების საფუძველზე, საქართველოს პარლამენტის ბიურო ადგენს: დაევალოს საქართველოს პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტს განიხილოს საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირის მიერ წარმოდგენილი საკანონმდებლო წინადადება „მაუწყებლობის შესახებ" საქართველოს კანონში ცვლილებების შეტანის შესახებ" (N13064; 19.06.2017) საქართველოს კანონის პროექტთან დაკავშირებით და გადაწყვეტილების თაობაზე აცნობოს საქართველოს პარლამენტის ბიუროს" - ნათქვამია საქართველოს პარლამენტის ბიუროს გადაწყვეტილებაში.
შეგახსენებთ, საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირმა პარლამენტს მიმართა „სავალდებულო ტრანზიტის" (Must Carry) პირობების გადასინჯვის წინადადებით.

Парламент Грузии рассматривает законодательное предложение о внесении изменений в закон «О вещании»
Парламент Грузии рассматривает законодательное предложение  «Союза кабельного телевидения Грузии» о внесении изменений в закон «О вещании».
«На основании пунктов 4-го и 5-го статьи 150-ой Регламента  парламента Грузии, Бюро парламента Грузии постановило: поручить комитету отраслевой экономики и экономической политики парламента Грузии рассмотреть представленное «Союзом кабельного телевидения Грузии» законодательное предложение  в связи с законопроектом о внесении изменений в закон «О вещании»  (N13064; 19.06.2017) и сообщить о решении Бюро парламента Грузии», - говорится в решении Бюро парламента Грузии.
Напомним, что Союз кабельного телевидения Грузии обратился к парламенту Грузии с предложением о пересмотре условий «обязательного транзита».