საქართველოს პარლამეტი განიხილავს „საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირის" საკანონმდებლო წინადადებას „მაუწყებლობის შესახებ კანონში" ცვლილებების შეტანის თაობაზე.
„საქართველოს პარლამენტის რეგლამენტის 150-ე მუხლის მე-4 და მე-5 პუნქტების საფუძველზე, საქართველოს პარლამენტის ბიურო ადგენს: დაევალოს საქართველოს პარლამენტის დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტს განიხილოს საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირის მიერ წარმოდგენილი საკანონმდებლო წინადადება „მაუწყებლობის შესახებ" საქართველოს კანონში ცვლილებების შეტანის შესახებ" (N13064; 19.06.2017) საქართველოს კანონის პროექტთან დაკავშირებით და გადაწყვეტილების თაობაზე აცნობოს საქართველოს პარლამენტის ბიუროს" - ნათქვამია საქართველოს პარლამენტის ბიუროს გადაწყვეტილებაში.
შეგახსენებთ, საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირმა პარლამენტს მიმართა „სავალდებულო ტრანზიტის" (Must Carry) პირობების გადასინჯვის წინადადებით.

The Parliament of Georgia is discussing the legislative proposal of the Georgian Cable Televisions Union about the draft amendments to the Law of Georgia on Broadcasting.
"In accordance to the Parts 4 and 5 of the Article 150 of the Rules of Procedure of the Parliament of Georgia, the Bureau of the Parliament of Georgia determines: to order the Committee of the Economics and Economic Policy of the Parliament of Georgia to discuss the legislative proposal of the Georgian Cable Televisions Union about the draft amendments to the Law on Broadcasting" (N13064; 19.06.2017) with regard to the bill and to notify the Bureau of the Parliament about the decision," the decision of the Bureau reads.
The Georgian Cable Televisions Union sent proposal to the Parliament of Georgia to review the conditions of the Must Carry.