საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირის თავმჯდომარე გურამ ბერუაშვილმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო სატელეკომუნიკაციო კონფერენციაში TELCO TRENDS 2016, რომელიც გაიმართა ლატვიის საკურორტო ქალაქ იურმალაში მ/წლის 17-19 აგვისტოს. გურამ ბერუაშვილი გამოვიდა მოხსენებით “საქართველოში დარგის რეგულირების შესახებ, რომელმაც დიდი მოწონება და ინტერესი დაიმსახურა კონფერენციის მონაწილეთა მხრიდან. საერთაშორისო დონეზე აქტიური მოღვაწეობისთვის საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირს" გადაეცა სერტიფიკატი.
საქართველოს საკაბელო ტელევიზიების კავშირი უკვე მრავალი წელია კონფერენცია TELCO TRENDS -ის პარტნიორი და მხარდამჭერია, რომელშიც მონაწილეობას იღებენ მრავალი ქვეყნის ავტორიტეტული კომპანიები და დარგის სპეციალისტები.

Chairman of the Georgian Cable Televisions Union Guram Beruashvili participated in the international telecommunication conference TELCO TRENDS 2016, which took place in Jurmala, Latvia on August 17-19. Guram Beruashvili made a speech on the Field Regulations in Georgia, which deserved high appreciation and interest from the side of the conference participants. The Georgian Cable Televisions Union received certificate for the active engagement in different activities on the international level.
Georgian Cable Televisions Union has been partner and supporter of the conference TELCO TRENDS for many years already, where many famous companies and field specialists from many countries participate.